Bramka Orange SMS

Proste i szybkie wysyłanie SMS do wszystkich sieci.
Wyślij SMS!

Orange to niewątpliwie jedna z popularniejszych marek telefonii komórkowej, która jest bardzo dobrze rozpoznawalna na całym świecie. Obecnie, Orange posiada swoje oddziały w 35 różnych krajach, dopasowując swoją ofertę do potrzeb ponad 150 milionów klientów.

Jak doskonale wiemy, marka wprowadzona została również do Polski poprzez PTK Centertel w formie rebrandingu sieci Idea. Kto jest natomiast właścicielem samej marki Orange? Stoi za nią bardzo silny gracz, a mianowicie France Telecom.

Chociaż Orange nie posiada żadnych udziałów w PTK Centertel i teoretycznie nie ma żadnego wpływu na działania podejmowane przez Bramka Orange SMS Polska, to w rzeczywistości jest głównym udziałowcem TP S.A., dzięki czemu ma możliwość kontrolowania całości. A pieczę jest z pewnością nad czym trzymać – Orange Polska to lider telefonii komórkowej w naszym kraju, skupiający obecnie prawie 15 milionów użytkowników.

Jak natomiast rozpoczyna się historia sieci Orange na świecie? Zaraz spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie. Wszystko swój początek miało w Wielkiej Brytanii w 1994 roku. Początkowo, operator działał tylko i wyłącznie na Wyspach, od 1999 roku zaczął natomiast wykupywać udziały w firmach austriackich, belgijskich, szwajcarskich, a nawet indyjskich i izraelskich. Rok później Orange trafia natomiast do France Telecom i staje się oficjalną marką telefonii komórkowej tego francuskiego potentata na cały świat.

Chociaż większości osób bramka Orange SMS kojarzy się z pomarańczą, to z materiałów szkoleniowych sieci dla nowych pracowników wynika, że ma przynosić na myśl kolor pomarańczowy i kojarzyć się z ciepłem oraz ogromną ilością pozytywnej energii.

Pośród przykładowych państw, w których funkcjonuje obecnie Orange znajduje się Dominikana, Hiszpania, Kamerun, Mołdawia, Portugalia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Szwajcaria i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych. Orange próbuje wchodzić przede wszystkim na rynki dynamicznie rozwijające się, gdzie cały czas ma szansę zostać niejako monopolistom usług telekomunikacyjnych lub zajmować jedne z czołowych pozycji pośród innych operatorów. Jak widać na przestrzeni ostatnich lat, taktyka ta sprawdza się w przypadku firmy wręcz wyśmienicie, również na przykładzie Polski.

Jakie są plany rozwojowe bramka Orange SMS na przyszłość? Z zapewnień głównych decydentów wynika, że sieć chce oferować coraz wyższą jakość usług dla swoich klientów oraz rozwijać się w kolejnych krajach. Dzięki temu, możliwe miałoby się stać w niedalekiej przyszłości wprowadzenie o wiele tańszych połączeń do państw zagranicznych.